Czy jesteś kandydatem do zabiegu laserowej korekcji wzroku?

O zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Podstawą kwalifikacji do zabiegu są szczegółowe badania, które diagnozują stan narządu wzroku i określają możliwość wykonania laserowej korekcji. Badania wykonywane są w ciągu jednego dnia (trwają średnio od 1,5-2 godzin). W tym samym dniu lekarz podejmuje decyzję o ewentualnym zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu laserowej korekcji wzroku.

Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny i od lat z powodzeniem stosowany w chirurgii okulistycznej. Wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych. Sprzęt diagnostyczny i operacyjny, jakim wykonujemy w SPEKTRUM zabiegi laserowej korekty wzroku, umożliwia przeprowadzenie zabiegu uwzględniającego indywidualną budowę oka. Precyzyjne przygotowanie do operacji, oparte na wynikach badań wysokiej jakości, pozwala na optymalną ocenę wskazań.

W Klinice SPEKTRUM wykonujemy zabiegi laserowej korekcji wzroku metodą LASIK, która jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną metodą na świecie, FemtoLASIK, która jest metodą najnowocześniejszą, EBK oraz LASEK. Specjalista używa lasera, by zmienić kształt przedniej, przeźroczystej części oka – rogówki.

Pacjent już po godzinie od zabiegu wraca do domu. Usunięcie wady i przywrócenie zdolności prawidłowego widzenia jest trwałe. Niestety, czasami istnieją uwarunkowania, które powodują, że wykonanie zabiegu laserowej korekcji jest ryzykowne – a co za tym idzie stanowczo odradzane przez lekarzy.

Wiek – Zabieg laserowej korekcji wzroku wykonywany jest w momencie pełnego rozwoju narządu wzroku i stabilnej wady. Idealnymi kandydatami są osoby w wieku 21-55 lat. Wtedy wada jest na ogół stabilna, a organizm na tyle młody, żeby szybko się zregenerować i poradzić sobie z gojeniem. Podstawą kwalifikacji do zabiegu są oczywiście szczegółowe badania, na podstawie których lekarz podejmuje decyzję o kwalifikacji i zaproponuje metody zabiegu.

Wada – zabiegiem można korygować krótkowzroczność do -14 dioptrii, dalekowzroczność (inaczej nadwzroczność) do +6 dioptrii oraz astygmatyzm do 5 dioptrii. Jeśli wada sferyczna oraz cylindryczna występują jednocześnie mogą być one usunięte całkowicie pod warunkiem, że nie przekraczają maksymalnej możliwej wartości po zsumowaniu poszczególnych wad, jednak są to sprawy indywidualne i konsultacja jest pożądana.

W SPEKTRUM służymy również pomocą przy finansowaniu zabiegu laserowej korekcji wzroku. Naszym Pacjentom proponujemy nieoprocentowane raty, a wszystko po to, aby ich stan materialny nie był przeszkodą w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

» Pobierz broszurę „Laserowa korekcja wady wzroku – Poradnik Pacjenta”